بنام خداوند کنـگ آفرین، خداوند دانای ایران زمین

سلام;

شروع ما

مجموعه بوم گردی کنگ کهن به عنوان اولین بوم گردی در شهرستان طرقبه شاندیز، با تکیه بر دانش بومی وبهره مندی از متخصصان و صاحبنظران این حوزه و استفاده از مصالح بومی منطقه در سال 1394 مرمت اولین خانه روستایی که در گذشته مکتب خانه قدیم روستا بوده است را آغاز نمود.

فاز اول

پس از یکسال و نیم عملیات طراحی و ساختمانی در سال 1396 بهره برداری از فاز اول مجموعه (کنگ کهن 1) که مشتمل بر 4 واحد اقامتی ، رستوران ، آبدارخانه ، مطبخ و اولین فروشگاه صنایع دستی روستا آغاز گردید.

فاز دوم

با توجه مشکلات بسیار زیاد در ابتدای کار بی درنگ عملبات باززنده سازی فاز دوم را به اتمام رساندیم و ( کنگ کهن 2) نیز با 4 واحد اقامتی مستقل و منحصر به فرد و فضای زیبای بام ری حان به بهره برداری رسید. سپس مرمت اولین شربت خانه روستای کنگ را آغاز و بخش دیگری از نیاز میهمانان عزیز برطرف شد.

مسیر راه

در همین حال مسیر کوچه بوم گردی توسط مجموعه بوم گردی کنگ کهن سنگ فرش و با پیگیری های مکرر برای اولین بار گازرسانی به داخل روستا انجام شد و به تبع آن کل روستا نیز بهره مند گردید به لطف مدیران وقت اداره کل مخابرات و تداوم پیگیری های این مجموعه و در راستای ارائه خدمت به جامعه محلی فیبر نوری وارد روستا و اینترنت پرسرعت همراه اول در دسترس عموم قرار گرفت تا گردشگران و اهالی روستا ازین نعمت نیز برخوردار شوند.

در پایان

مدل اجرایی این طرح بر پایه مدل زیر طراحی و اجرا شد که دانستن آن برای نسل جدید خالی از لطف نیست:

Planing-> برنامه ریزی و رویا پردازی کردیم.

Programming-> برنامه نویسی کردیم و مدل هارو به بیزینس پلن تبدیل کردیم.

Project-> وارد فاز پروژه اجرایی شدیم

Participation-> وجامعه محلی را در بازسازی و بهره برداری مشارکت دادیم.

Assessment-> و همواره در حال ارزیابی بوده و هستیم.


باسپاس

محمد حسن حسین پور